Архів блогу

18 березня 2018 р.

Учитель - це Майстер!

    Майстерність вчителя, педагогічна майстерність. У чому вона полягає? 
Напевно, недостатньо бути просто гарною, доброю людиною, володіти психологією учня та знанням свого предмету. Адже учитель - це образ, створений століттями і тому шанований усіма. Від цієї людини чекають саме вчителювання.
    Учитель - це Майстер. Майстер слова, Майстер звуку, Майстер думки, Майстер емоцій і настроїів. Складових педагогічної майстерності безліч. У кожного вчителя - свої "секрети" в роботі. 
    І в цьому ми вкотре переконалися під час місячника педагогічної майстерності, що традиційно проходить у гімназії у лютому.
   Своєрідним відкриттям місячника став урок учителя англійської мови, директора гімназії Олександри Дмитрівни Войчишин, присвячений Міжнародному Дню читання вголос. Використавши моживості проведення скайп-уроку, учні  поспілкувалися в онлайн-режимі із сучасною англійською письменницею Sarah Wendon.
   Молодий учитель музичного мистецтва Грабовецька Марина Мирославівна присвятила урок джазу, історії його виникнення, знаменитим виконавцям. В гостях у гімназистів побував музикант і волонтер Ярослав Васильович Гринишин, який виконав ряд джазових композицій.
   Цікавий інтегрований урок зарубіжної літератури, англійської та німецьких мов підготували та провели Зоряна Миронівна Копичинська, Ольга Павлівна Стрельбіцька, Ольга Степанівна Царьова на тему "Вірші зарубіжних поетів про дружбу і кохання. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності". Учні декламувалили поезії  Р. Бернса та Г. Гайне в оригіналі, порівнювали переклади одних і тих самих творів, аналізували художні засоби, які підсилюють почуття та емоційне забарвлення поезій.
   Ще один інтегрований урок провели Наталія Анатоліївна Грушко та Ірина Василівна Опалко (математика і англійська мова). Першокласники, працюючи над темою "The food we eat", розв'язували задачі на знаходження дробу від числа та знаходження числа за його дробом. На уроці була використана ІКТ-технологія опитування Kahoot.
   Також відкриті уроки провели Стасюк Світлана Василівна - вчитель фізичного виховання, та Ласкорійчук Іванна Василівна - вчитель англійської мови (тема "Проблемні листи").
   Бінарний урок з української літератури провела вчитель української мови та літератури Середюк Ольга Афанасіївна. Тема уроку "Соціально-психологічна повість "Земля" Ольги Кобилянської . Психологічне трактування в ній проблеми людини і землі, злочину кари на українському матеріалі. Модерністська проблема сакрально-містичного зв'язку людини із землею".
    Учитель української мови та літератури Марія Мар'янівна Бежук разом із випускниками зробили глибоке дослідження теми "Україна та українці в романі Івана Багряного "Тигролови".
    Учитель Андрій Володимирович Хом'як провів відкритий урок з технологій з використанням ІКТ, зокрема програми Tinker cad, на тему "Проеціювання. Аналіз геометричної форми предмета за його кресленням". Учні працювали у трьох групах: дизайнери, конструктори та група 3D моделювання. На уроці були присутні учителі трудового навчання району та методист РМК Мирончук О.Я. Вони мали змогу побачити, як учитель Заліщицької гімназії використовує елементи STEM-освіти на своїх уроках та здійснює міждисциплінарні зв'язки. 
    Вернісаж відкритих уроків показав, що майстерність учителів гімназії щороку зростає. Вони й дуть у ногу з часом, працюють на майбутнє своїх учнів. У цьому їм допомагає щоденна наполеглива праця над собою, самоосвіта. Адже не можна задовольнятися "серединою", заспокоюючи себе: тихо сидять, слухають, встигають - і достатньо. Такий учитель ніколи не залишить сліду в серцях своїх учнів. Якщо вже й бути вчителем, то бути майстром своєї справи!
   
 
    

Немає коментарів:

Дописати коментар